20. obletnica evropskega dneva jezikov

Če govoriš z nekom v jeziku, ki ga razume, gre sporočilo v njegovo glavo.
Če pa mu govoriš v njegovem jeziku, gre sporočilo v srce. (Nelson Mandela)

Evropski dan jezikov, ki ga obeležujemo 26. septembra, je letos praznoval 20. obletnico.

Tudi na naši osnovni šoli smo posebno pozornost namenili ozaveščanju učencev o pomenu učenja tujih jezikov in tako spodbujali večjezičnost, ki je v današnjem času zelo pomembna. V tednu med 27. 9. in 1. 10. 2021 smo na šoli organizirali nekaj dejavnosti na to temo. V avli in drugje po šoli so bile predstavljene različne zastave, nagovorili so nas pozdravi v tujih jezikih, učenci so si lahko ogledali razstavo na temo evropskih jezikov in prisluhnili videoposnetku večjezične Jurčičeve Kozlovske sodbe v Višnji Gori. Evropski dan jezikov smo se namreč odločili povezati z Jurčičevim letom oz. njegovo humoresko, saj je slovenščina tudi eden izmed evropskih jezikov in hkrati uradnih jezikov Evropske unije. Učenci so se tako preizkusili v branju odlomkov v angleščini, nemščini, španščini in hrvaščini. V tednu otroka pa bo aktiv tujih jezikov izvedel tudi tekmovanja iz sestavljanja angleških in nemških besed.

Za več informacij in jezikovne zabave lahko obiščete uradno stran evropskega dneva jezikov: https://edl.ecml.at/, vabljeni pa tudi k ogledu našega posnetka Kozlovske sodbe.