Teden otroka na PŠ v BOŠ-u

V preteklem tednu, ko smo preživeli še en razigran (in radoveden) Teden otroka, so številne dejavnosti in aktivnosti potekale tudi v vseh 4 oddelkih naše bolnišnične šole. V sklopu pouka so vse učiteljice tako na razredni kot tudi na predmetni stopnji pripravile številne aktivnosti, tako da so zakaj in zatoji radovednosti odmevali prav med vsemi petnajstimi učenci in učenkami, ki so bili v preteklem tednu sprejeti na zdravljenju v Bolnišnici za otroke Šentvid pri Stični.

Da smo se imeli res radovedno, zabavno in raziskovalno, si lahko ogledate v naši foto galeriji. Omenimo zgolj dejavnosti, ki jih naš fotoaparat ni zabeležil: miselni orehi in reševanje potapljajočega se Freda pri biologiji, male sive celice pri tujem jeziku angleščine, spoznavanje znanih osvajalcev in pomembnih izumiteljev pri zgodovini ter izdelava senčnih lutk pri slovenskem jeziku.

V tednu otroka so z učenci sodelovali tudi nekateri njihovi starši, ki so preko telefona pomagali razvozlati uganko Skritega predmeta, ki je učencem na predmetni stopnji pri poimenovanju in uporabi povzročil nemalo težav. Lesene gobe, ki so ji v starih časih uporabljali pri krpanju in šivanju nogavic, sprva namreč ni prepoznal nihče. Kljub vsemu pa smo podelili kar 6 nagrad (obeskov za ključe z znakom naše šole), saj so učenci s podrobnim opisom predmeta v pogovoru s starši pridobili informacijo, čemu je ta stari predmet služil v preteklosti.

Želimo si, da bi nas tako radovednost kot ustvarjalnost spremljali tekom celega leta in bi vsaj kakšno dejavnost ponovili tudi v naslednjih tednih in mesecih, četudi bo Teden otroka že daleč za nami.