Nacionalni mesec skupnega branja

Med 8. septembrom in 8. oktobrom je potekal Nacionalni mesec skupnega branja. Namen projekta je spodbujanje branja in bralne pismenosti. Branja smo se aktivno udeležili tudi na naši šoli. Prvi teden so učenci prisluhnili glasnemu branju učiteljev na začetku posameznih učnih ur, naslednja dva tedna so učenci brali na glas drug drugemu ali potiho vsak zase. V prvem tednu oktobra, ko je potekal Teden otroka, pa smo izvedli medgeneracijsko branje. Šestošolce je obiskala ga. Majda Verbič in jim prebrala ljudsko pravljico iz naših krajev. S prebiranjem in poslušanjem ljudskih pravljic iz neposredne okolice smo poskrbeli za ohranjanje neprecenljive kulturne dediščine našega kraja. Učenci so pravljici z zanimanjem prisluhnili. Po prebrani pravljici se je razvil pogovor, ko so učenci gospo spraševali kaj ona rada bere ter kako je bilo v času, ko je sama hodila v osnovno šolo. Tako so širili svoje znanje o kraju in življenju nekoč.

Ogranizirali smo tudi medgeneracijsko branje med učenci.  Učenke predmetne stopnje so obiskale vse razrede na razredni stopnji in jim prebrale pravljico, zgodbo ali pesem. Ob pripravljanju na branje se je razvilo precej kreativnosti, nastale so avtorske uganke, pesmi. Z učenkami 6. razreda smo obiskale tudi podružnično šolo v Temenici.

Z bralnimi aktivnostmi bomo nadaljevali skozi celo šolsko leto.