Prvi izlet planinske skupine

Letošnje pohode so naši planinci skušali pričeti z lanskoletnim dolgom. Želeli so se povzpeti na Polhograjsko Grmado, a jim ta ponovno ni bila namenjena. Obilne padavine so povzročile naraščanje gladin rek in tako so bili določeni cestni odseki zaprti. Poiskali so nov cilj ter se 1. oktobra podali na Mirno goro (1047 m.n.v.). Mirna gora je najvišji vrh hribovitega obrobja Bele krajine. Nahaja se na jugovzhodnem delu razgibane kraške planote Kočevskega Roga.

Pričetek je bil meglen, a v nadaljevanju so planinci privabili sončne žarke. Dan se je zjasnil in razgled s stolpa je segal daleč naokrog. Pri koči jih je presenetil harmonikaš, ki je izvedel zelo prijetno rajanje skupaj s planinci Osnovne šole Veliki Gaber. Sestopili so po učni poti ter med potjo zaigrali na lesena glasbila, spoznavali gozdne zeli ter zanimivosti drevesnih vrst. V vasici Planina so si ogledali presek oglarske kope, sušilnico sadja ter vagon, ki je bil del 57 kilometrske gozdne železnice v Beli krajini. Tako je enaintrideset prijetno utrujenih planincev opravilo svoj prvi pohod v tem šolskem letu. A brez domače naloge niso mogli zaključiti. Mentorici verjameta, da so jo predvsem v zadovoljstvo staršev vsi opravili.

Naslednji izlet je načrtovan po jesenskih počitnicah.