Kulturna šola 2017

V petek, 22. 9. 2017, smo se v Grosupljem zbrali predstavniki 70. osnovnih šol, katere so bile izbrane na natečaju za naziv »Kulturna šola«. Našo šolo sva predstavljali Martina Glavič in Špela Hribar, z učiteljico Jelko Rojec. Zaradi širokega kulturnega delovanja smo pridobili zastavo in naziv za obdobje petih let. Najprej smo si v Kulturnem domu Grosuplje ogledali gledališko predstavo »Nacionalno preverjanje stanja«. Potem smo se razdelili v skupine za delavnice. Z Martino sva ustvarjali v delavnici »Po sledi peresa«. Delavnica mi je bila zelo zanimiva, poučna in prijetna. Seznanili smo se s kreativnim novinarskim pisanjem. Medtem so poseben program imeli tudi mentorji. Kasneje smo imeli piknik kosilo ob glasbi. Dogodek smo zaključili s proslavo in razglasitvijo najbolj kulturne šole leta 2017, ki ga je podelila ministrica za šolstvo in šport RS, dr. Maja Makovec Brenčič. Ta naziv je letos prejela OŠ Franceta Prešerna Maribor. Čestitke!

Špela Hribar, 9.b