Jeziki in mostovi

Vabilo za starše

Dear writers and readers of The Otherwise Magazine,

I am so excited about the fact that you’ve put pen to paper and consequently the first articles have found their way into our mail box. So it’s the thumbs up for The Otherwise Magazine.

If you are short of ideas, you can simply type a report about anything that’s happened at school or anywhere else and for some reason you find it interesting and important.

If you’re really keen on writing, jump straight in and have a go. You can express your thoughts, ideas or feelings and write a poem, a short story, a report, a simple joke or your own book.

But if you end up staring at a blank screen, I advise you to go for a run, talk to your friends or your family, do your homework, help your parents or take a nap. As soon as you have an idea, you need to take action.

Gather your thoughts and ideas, write them down or simply start typing, whatever you prefer.

If you have a vivid imagination and you can’t focus, make a list of ideas first and then choose from the list what to write about.

But what’s most important, have fun and just go with the flow.

And maybe you’re the next J.K.Rowling. 😉

I wish you a successful and inspiring The Otherwise Magazine year.

The summer break has now definitely come to an end. 😉

Miha (9.a), Vanja (7.b) Maša (9.b) & company.  That’s the spirit! 😉

teacher Jana Zupanc

p.s. Za vse nadobudne radovedneže, ki jih angleščina še ni dosegla do te stopnje, da bi v celoti razumeli zgornje sporočilo piscem in bralcem naše jezikovne revije, pa prilagam prevod zapisanih vrstic.

Dragi pisci in bralci Jezikovne revije The Otherwise Magazine,

Izredno me veseli dejstvo, da so prvi nastali članki prispeli v poštni predal naše revije. Vaš glas YES! za našo revijo.

Če nimate idej za pisanje, lahko preprosto napišete poročilo o tem, kaj se dogaja na šoli ali izven nje, no če se vam to iz kakršnega koli razloga zdi ali zanimivo ali pa pomembno. 😉

Če ste čisto navdušeni nad pisanjem, potem samo začnite. Izražate lahko svoje misli, ideje ali občutke in napišete pesmico, kratko zgodbo, preprosto šalo ali kar celo knjigo.

Če se pa zgodi, da se preprosto zastrmite v prazen zaslon, pa vam svetujem, da greste teč, se pogovorite s prijatelji ali družinskimi člani, naredite domačo nalogo, pomagate staršem ali pa si vzamete čas za počitek. Ko pa le dobite idejo, ukrepajte takoj. Misli in ideje zbirajte, si jih zapisujte ali jih natipkajte, kar vam bolj odgovarja.

Če pa imate bujno domišljijo in se ne morete osredotočiti, naredite seznam idej in jih potem izbirajte s seznama.

Kar pa edino zares šteje je to, da se pri tem zabavate in se prepustite ustvarjalnemu toku.

In kdo ve, mogoče je prav eden izmed vas naslednja J.K.Rowling.

Želim vam uspešno in navdiha polno leto z Jezikovno revijo The Otherwise Magazine.

Poletne počitnice so se tako ali tako že zdavnaj zaključile. 😉

Miha (9.a), Vanja (7.b) Maša (9.b) & ostala družba.  Korajža velja. 😉

učiteljica Jana Zupanc