Luka in Veronika navdušila na 4. Mladi pesniški olimpijadi

Učenci naše šole radi (po)ustvarjajo, zato sodelujejo na raznovrstnih natečajih, tudi literarnih. Na razpisanem literarnem natečaju 4. Mlada pesniška olimpijada, ki je potekal v okviru 15. Pesniške olimpijade in se je zaključil 24. oktobra 2014, so s svojimi pesmimi na temo Pesniška olimpijada sodelovali učenci 4. razreda.

V izbor so poslali osem pesmi šestih nadobudnih mladih pesnikov iz 4. a in 4. b. Komisija, ki so jo sestavljale profesorica slovenskega jezika in dve pesnici, se je pri iskanju najboljše pesmi osredotočila predvsem na izvirnost vsebine in domiselnost rim.

V prvi kategoriji (1.–4. razred) je bila za zmagovalno pesem izbrana pesem Luke Šteha Šola za drevesa, Veronika Sreš pa se je s pesmijo Šola svobode uvrstila na odlično 3. mesto. Oba učenca sta ustvarjala pod mentorstvom učiteljice Polone Lampret.

Na odmeven pesniški uspeh obeh četrtošolcev smo ponosni tako učenci kot učitelji!

Zaključna prireditev, na kateri bodo nagrajenci prejeli priznanja in knjižne nagrade, bo v soboto, 22. novembra, v Dravogradu.

Ana Koželj in Nika Bregar, 8. a

1. mesto

Š O L A  Z A  D R E V E S A

V šoli za drevesa
drevesa se učijo,
kako ozelenijo.

Mladi hrast vse dneve se uči,
kako se želod pridobi.

Breza svoje kodre češe,
se uči, kako se pleše.

Kostanj se pa le igra,
vse z bodicami žgečka.

Luka Šteh, 4. b

3. mesto

Š O L A  S V O B O D E

V tej šoli učijo se na travi, v gozdu in na plaži.
Učijo se le o naravi in govoriti z živalmi.
Učijo se, da drevesa jim bodo nastavljala veje,
v tej šoli je svobodno učenje.

Letijo s kanjami, jahajo volkove.
Hodijo po drevesih in še kaj
in v to šolo bi želela hoditi zdaj.

Ker bi se lahko spremenila
v katerokoli žival.
Ta šola res zabavna je,
saj predstavlja naše zamisli vse.

Veronika Sreš, 4. b